Güncel Moda / Dekorasyon / Salon duvar kâğıtları

Salon duvar kâğıtları

Salon duvar kâğıtları

Salonlarımızın havasını en iyi şekilde yansıtan salon duvar kâğıtları, çok farklı renk çeşitliliği ve tasarıma sahipler. Her ne kadar eski yıllarda sadece alçı üzerine bordür modelleri uygulansa da, artık günümüzde, tamamen duvar kaplamaları gerçekleştirilmektedir. Bu modellerden bazıları ise aşağıda ki gibi sizlere destek veriyor.

Klasik duvar kâğıtları

Elbette ki duvar kâğıtları, salon mobilyalarına uyumlu bir şekilde tercih edilmelidir. Eğer ki salonlarınızda kullandığınız mobilyalar, klasik bir tasarım ile sizlere sunuluyorsa, aslında duvar kâğıtları kullanmaya da pek gerek kalmıyor. Fakat kullanmanız gerekiyorsa, daha sade ve motifli kâğıtlardan tercihler gerçekleştirmeniz önemlidir.

Desenli duvar kâğıtları

Genel olarak tüm duvar kâğıtlarında desenler bulabilmek mümkündür. Salonunuzda oldukça renkli mobilyalar ve aksesuarlardan dekorasyonlar sağladıysanız, desenlerin renkleri oldukça önemlidir. Salon içerisinde ufak dokunuşlar yaptığınız aksesuarların renklerini taşımasına da önem gösterebilirsiniz. Eğer ki İskandinav tarz bir salona sahipseniz, bu durum yine oldukça önem taşıyor.

Manzaralı kâğıtlar

Daha çok odalarda tercih edilse de, salonların belirli bölümler için, dünyaca ünlü kuleler, deniz ya da gökyüzü manzaraları ile şekillendirilmiş salon duvar kâğıtları tercih edilebilir.

Geometrik desenler

Oldukça modern bir mimariye sahip olan salonlarınız için, sade ya da renkli geometrik modelleri tercih edebilirsiniz. Yine mobilyalarda kullanılan keskin detaylar, duvar kâğıtlarına da yansıtılarak, köşeli genlerden yardım alınabilir. Böylelikle de bir uyum sağlayarak, dekorasyon anlamlı bir şekilde ortaya koyulabilir.

Yazar; Kübra

Sırada ki Moda Haberi

Dekorasyon Örnekleri

2016 Dekorasyon Örnekleri

 2016’DA BU YENİLİKLERE BİR GÖZ ATIN Her geçen gün değişen dekorasyondaki yeniliklere baktığımızda 2016 yılında ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir