Güncel Moda / Genel / Protein Tozu Kullanmak Tehlikeli Midir? Protein Tozları Hakkında Kısaca Bilgiler

Protein Tozu Kullanmak Tehlikeli Midir? Protein Tozları Hakkında Kısaca Bilgiler

Merhaba Arkadaşlar! Öncelikle bugün işleyeceğimiz konu sizlerin yoğun şekilde ilgisini çeken “Protein Tozları” ile ilgili. Bakalım nasıl bir şey bu? Hemen başlıyoruz!

protein-tozlari

Protein tozları sadece atletik bir yapıya sahip olmak için kullanılmıyor. Yanlış bir algı oluşmasın. Vücudumuza da bir sürü faydası bulunmaktadır. Tabii ki doğru kullanmak şartıyla!

Muscletech-Nitro-tech-Performance-protein-tozu

Yani protein tozlarını sadece vücut geliştirmeye çalışan insanlar dışında bir çok insanda kullanmaktadır. Sebebine gelecek olursak, çok açık ve gayet makul bir sebep çünkü protein tozları performansı arttırıyor. Üstelik vücudumuzun protein ihtiyacını kısa zamanda karşılıyor. Ancak insanlar genelde protein tozunun zararları konusu ile ilgileniyor. Siz doğru kullandığınızda size ne yapacak? Bu konu da biraz hassas davranmanız yeterli. Dert etmenize gerek yok.  Ayrıca protein tozları, eczanede satılan bir ilaç değildir.

aloproteinler

Nasıl elde ediliyor peki bu protein tozları?

Protein tozu sütten elde edilmektedir. Yani marketten aldığınız herhangi bir besin düşünün, bu besinle protein tozunun hiçbir farkı bulunmamaktadır. Kullandığınız her gıda aslında yararlı olduğu kadar zararlı da olabilmektedir. Bunlara birkaç örnek verelim. Mesela marketten alıp içtiğiniz su kötü şartlarda hazırlanmış olabilir, mikrop barındırabilir ya da içindekinin bozulmasını önleyici koruyucu maddenin vücudunuzda alerjik reaksiyon göstermesine sebep olabilir. Marketlerden, bakkallardan aldığınız hemen hemen her ürünün içinde yapay maddeler vardır. Bu yapay maddeler kalp rahatsızlığı , kanser vs. gibi birçok hastalıkla baş etmenizi gerektirebilmektedir. Marketten aldığımız birçok üründe trans yağ da bulunmaktadır ya da günde 1 paket sigara içen bir birey protein tozu sağlıklı mı acaba diyebiliyor. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Protein tozu bir besindir. Diğer tükettiğiniz besinlerden bir farkı yoktur. Sütten elde edilmektedir. Ve potansiyel bir zararı bulunmamaktadır. 

Yazar; Bayza

Sırada ki Moda Haberi

resized_c70e2-d1307540topac

120 Yıldır Çözülemeyen Gizem: BU DÖNEN TOPAÇTA SİZ HANGİ RENKLERİ GÖRÜYORSUNUZ?

İngiliz oyunçakçı  Charles Benham’ın 1895 yılında ürettiği Benham Topacı, aradan 120 yıl geçmesine rağmen, bu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir