Güncel Moda / Genel / Migren Başınıza Bela Mı? Migren İçin Etkili Yöntemler Nelerdir?

Migren Başınıza Bela Mı? Migren İçin Etkili Yöntemler Nelerdir?

Şimdi sizlere biraz migrenden bahsedeyim. Nedir bu migren? O illet baş ağrısı?
Migreni tutanlar beni çok iyi anladı şu an, hissetmesi çok zor değil. Sinire strese bağlı olarak değişkenlik gösteren bu “illet” denilen hastalıkla nasıl başa çıkılır? Fikri olan varsa bana da söylesin? Hayır ben yıllardır cebelleşiyorum kendi kendime babaanne yöntemleri buluyorum falan. Ağrı kesicilerden tiksindim çünkü artık. Gürültülü bir yerde en fazla 2 saat durmak, çok ışıklı ortamlardan uzak durmak, stresten uzak durmak ve sinirlenmemek benim kurallarım gibi bir şey oldu artık. Biliyorum sizlerinde bu sorunları vardır mutlaka. Tabii kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

migrenyemek

En iyisi şimdi yavaşça ağrı kesici dışında, kendi kendime bulduğum babaanne yöntemlerinden bahsedeyim. Belki size de faydası olur ne dersiniz?

MİGREN TAŞI 

migren-tasi(1)

Migren taşını denediniz mi bilmiyorum ama gerçekten etkili sonuçlar veriyor. Başınız ağrıdığında, ağrılı bölgeye sürün. Gözleriniz yanabilir, dikkat edin. 5 dakika içerisinde başınızda bir yanma ardından soğukluk ve ferahlık hissedeceksiniz. Migreninizin geçmesini sağlayacaktır. Ağrı kesicilerden bıktıysanız tamamen doğal etkili bir yöntem. Mutlaka denemelisiniz.

BABAANNE YÖNTEMİ

Bunun için karabiber, kolonya ve bez parçalarına ihtiyacınız var. Bir de bez parçalarını başınıza sabitlemek için tülbent lazım. İhtiyacınız olan malzemeler bunlar. Öncelikle küçük bez parçalarının içerisine 1-2 çay kaşığı kadar karabiber döküyorsunuz sonra ikiye katlayıp üzerine kolonya ekliyorsunuz. Ardından ağrıyan bölgenize yapıştırıp, tülbent ile sabitliyorsunuz. Bu yöntem migrene kök söktürüyor. Birde siz deneyin bakalım!

18013523_1528333547185453_7811138802260377600_n

 

Yazar; Bayza

Sırada ki Moda Haberi

hizli-ve-ofkeli-kaza-hasar-maliyeti-687x400

Hızlı Ve Öfkeli Serisinde Kullanılan Otomobillerin “Hasar Raporu” Açıklandı!

7 filmin toplamında 514 milyon dolar olarak açıklanan otomobil hasarlarının serinin son filmi ile 600 ...

Bir Yorum

  1. Hello! Cool post, amazing!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir