Güncel Moda / Moda / Gelinlik Modelleri / Bu senenin tesettür gelinlik modelleri

Bu senenin tesettür gelinlik modelleri

Tesettürlü Gelinlik Modelleri

Bu yıl yine yenilenen tesettürlü bir çok gelinlik modelleri bulunmakta sizlerle bir kaçını paylaşmak istiyorum.

Model 1 ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri

Bu modelde genellikle boncuk işleme yapılarak etek altına kadar boncuklar bulunmakta kollar el bileğine akdar kapalı ve yine boncuk işlemeli eldiven ile kombin yapılmış. Baş kısmı bel boyuna kadar tül indirme kullanılarak kabarık bir gelinlik modeli ortaya çıkmış.

Model 2 ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri2

Bu modelde 1. modelin aksine baş kısmında tük etek boyunun altına kadar indirilmiş ve farklı bir tarz kullanılmış yine 1. modelden farklı eldiven, bu modelde eldiven kullanılmamış. Gelin çiçeği burada daha küçük kullanılarak yine boncuk işlemeli bir model görüyoruz fakat ; bu modelde boncuklar etek boyunun altına kadar inmemiş.

Model 3 ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri3

İlk iki modele göre daha zarif be klasik duran bu model de kabartmalı desenler uygulanmış. Etek kabarık olmamasıyla birlikte ayak bileğine kadar uzanıyor baş kısmı tülden ziyada daha kalın bir kumaş ile kapatılmış. Etek kısmında tül indirme kullanılmış olan bu modele örnek bir çiçek ve eldiven kullanılmamış. Fakat baş kısmında ki kabartma figürleri ilgi çekici olduğunu kabul etmeliyim.

Model 4 ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri4

İlk göze çarpanla başlıyorum ; Etek bölümü prenses modelleri andıran kabarık bir etek görüyoruz. Kollardan aşşağıya uzanan tülleride unutmamak gerek baş kısmı yine tül indirme ve görünmesede etek boyunun altına kadar uzanıyor. Bu modelde bone kullanılmamış olması dikkatimizden kaçmadı ama. Yine eldivensin bir model ve gelin çiçeği bulunmamaktadır.

Model 5 ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri5

Bu modelde farklı bir etek modeli ile karşı karşıyayız. Etek ikiye bölünmüş gibi görünüyor ön bölümü tül indirme arka kısmı uzun ve çiçek desenli farklı bir gelinlik modeli. Bana göre çok küçük bir gelin çiçeği kullanılmış. Baş kısmı kabartmalı işlemeleri olan bir kısa bel boyuna kadar tül indirme kullanılmış. (Yine eldiven mevcut değil)

Model 6 ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri6

Vee Gelinlik daha önce belirttim mi bilmiyorum ama farklı modelleri çok seven biriyimdir. Karşımda farklı bir model… Tam bir son bahar gelinliği görüyoruz karşımızda. Büyük Kabarık çiçek figürleri ile bel kısmı süslenmiş bu model gerçekten hoşuma gitti. Çok kabarık yaprak fiğürlü etek kısmı boyundan aşşağı inen çiçek desenleri ile gerçektne güzel duruyor belden boyna kadar olan bölüm kabarık baklava dilimleri işlenmiş. Baş kısmı tül ve eteğin ortalarına kadar geliyor.

Model 7 ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri7

Hemen kısaca prenses tesettürlü gelinlik modeli. Etek bitişindeki işlemeler dikkat çekmeyecek gibi değil işin aslı zarif bir gelin çiçeği , baş ve göğüs kısmı boncuk işlemeli çok tallı bir gelinlik modeli olduğunu itiraf etmeliyim.

Model 8 ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri8

Diğer dıkkat çeken kısım etek diye konuya başlamak istiyorum. İki kat etek kullanılmış astar üstüne bir kat tül olarak ve kabarık olmaması ile birlikte düğün dansında yardımcı olacak bir model. Baş kısmı dantel işlemeli çok hoş ve zarif bir model.

Model 9 ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri9

Ve yine farklı bir model fakat söylemek gerekli tesettüre uygun mu ? Kolları açık olduğundan dolayı tesettürlü bayanlar tedirginlikle yaklaşa bilir fakat çok güzel ve zarif duran bir model baş kısmı kalın tül kullanılmuş bu model Farklı dal benzeri işlemelerle süslenmiş ve farklı bir tesettür gelinlik modeli.

Model 10 ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri10

Güzel bir gelin çiçeği hemen dikkatimi çekti. Ön tarafı düz astar gibi arka tarafı desenli olarak etek yandan ikiye bölünmüş ve çok farklı duruyor. Baş kısmı tül indirme olarak eteğin altına kadar iniyor. Göğüs bölümü boncuk işlemeli hoş bir gelinlik.

Model Efsane ;

guncel-moda-tesettur-gelinlik-modelleri11

Anlatmayacağım Gerek Bile YOK…

Tesettürlü Gelinlik Modelleri Bu yıl yine yenilenen tesettürlü bir çok gelinlik modelleri bulunmakta sizlerle bir kaçını paylaşmak istiyorum. Model 1 ; Bu modelde genellikle boncuk işleme yapılarak etek altına kadar boncuklar bulunmakta kollar el bileğine akdar kapalı ve yine boncuk işlemeli eldiven ile kombin yapılmış. Baş kısmı bel boyuna kadar…

User Rating: 5 ( 1 votes)

Yazar; Yasemin

Elimden geldiğince blog yazarlığı yapmaya çalışıyorum genelde guncel moda konusunda yazmazdak hoşlandığım için bu siteyi tercih ettim dilerim konularımı okur yorum yaparsınız. Belki sizde benim gibi yazar olursunuz. Özgün yazılar , makeleler hazırlayan hevesli yazarları bu site kadar destekleyen başka bir site daha önce görmemiştim iletişim bölümünden yazmanızı tavsiye ederim. :)

Sırada ki Moda Haberi

2016 gelinlik modelleri

Son çıkan gelinlik modelleri

Yeni Çıkan Gelinlik Modelleri 1 . Gelinlik Modeli ; Gögüs boyu tüllerle kapalı kollara kadar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir