Güncel Moda / Bakım / Yüz Temizleme Maskeleri

Yüz Temizleme Maskeleri

Yüz Temizleme Maskeleri

Genel olarak hem bayan hem de bayların cilt sorunları arasında bulunan sivilce, akne ve siyah nokta oluşumu, yıllardır yağlı ciltlerde en çok görülenlerdendir. Elbette ki bahsettiğimiz bu oluşumları bazı yöntemler ile temizlemek mümkün olurken, yüz temizleme maskeleri oldukça fazla tercih ediliyor. Bu maskeler nelerdir biliyor musunuz?

Siyah nokta maskesi

Siyah noktalarınızdan kurtulmak için, limon ve yoğurttan destek alabilirsiniz. Limonun suyunu sıkarak, bir kâsede yoğurt ile karıştırmalısınız. Daha sonra bu karışımı iyice kıvama getirdikten sonra, yüzünüze uygulayabilirsiniz. Limonun yakıcı özelliğinden dolayı göz çevresinden uzak tutmanız önemli olurken, 15 dakika yüzünüzde bekleterek, bu kürü haftada 1 kez uygulamak siyah noktalarınızdan kurtulmanızda yardımcı olabilecektir.

Sivilce maskesi

Gül suyu maskesi bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Bir yemek kaşığı bal ile gül suyunu karıştırarak, kürünüzü hazırlayabilirsiniz. Gül suyunun temizleyici özelliğinden faydalanabilmeniz için, karışımı haftada 1 kez olmak üzere, yüzünüze uygulayınız. Ortalama olarak 20 dakika beklettikten sonra yıkamaz sizlere rahatlık kazandırabilecektir.

Yüz Temizleme MaskeleriYağlı ciltler için

Bahsettiğimiz yüz temizleme maskeleri arasında bulunan yağlı ciltler için uygun olan bir diğeri ise, limon ve yumurta akıdır. Bu ikisi karıştırılarak limonun hem C vitamin özelliğinden hem de yağ emici özelliğinden yararlanabilirsiniz. Cildinize kuruluk kazandırırken, gerginlik konusunda da destek olacaktır. Daha sonra ise, yağlı ciltler için bile nem dengesi önemli olurken, nemlendirici bir krem kullanabilirsiniz.

Yazar; Kübra

Sırada ki Moda Haberi

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir?

CİLDİ YAŞLANDIRAN HATALAR NELERDİR? Kadınların en çok korktukları durum yaşlanma belirtileridir. Ellerde kırışıklık, saçlarda beyazlama ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir