Güncel Moda / Bakım / Yüz Temizleme Maskeleri

Yüz Temizleme Maskeleri

Yüz Temizleme Maskeleri

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler cilt ve özellikle de yüz bakımı konusunda oldukça dikkatlidirler. Ama bazen dışarıda cilt bakımı yaptırmak maliyetli ve sıkıcı olabilir. Bu nedenle de evde değişik ve kolay yapılabilecek birçok maske çeşidi vardır. Bu yazımızda özellikle yüz temizleme maskeleri üzerinde durulacaktır.

Domates Maskesi

Domatesin cilde iyi geldiği artık herkes tarafından bilinmektedir. Eğer siyah nokta ve sivilcelerle başa çıkmak istiyorsanız. Bunun çözümü çok kolay. Ortadan ikiye ayırdığınız domatesleri yüzünüzde yaklaşık olarak 20 dk bekletin. Ardından durulayın. Farkı göreceksiniz.

Limon Maskesi

Lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yüzünüze bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı limon ile hazırladığınız maskeyi uygulayın. Yaklaşık 20 dk bekledikten sonra cildinizi iyice yıkayın. Limon yoğun bir şekilde asit içerdiği için bu işlemi karanlık bir yerde yapmanız tavsiye edilir. Çünkü bu maske ışık altında yapıldığında ciltte lekelenmeler meydana getirebilir.

Elma Maskesi
Cilde iyi gelen gıdalardan biri de elmadır. Bu maskeyi hazırlarken bir adet yeşil elmayı iyice rendeleyin. Ardından 2 yemek kaşığı bal ilave edip iyice karıştırın. Yüzünüzde yaklaşık olarak 15 dk bekletin. Ardından ılık suyla narince durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygularsanız farkı hissedeceksiniz.

Gördüğünüz gibi yüz temizleme maskeleri yapmak bu kadar pratik ve kolaydır. Eğer daha az zamanınız varsa her sabah yüzünüzü yıkarken maden suyuyla yıkayabilir, böylece hem cildinize mineral kazandırmış olup hem de yüzünüzü hızlı bir şekilde temizlemiş olabilirsiniz.

Yazar; Kübra

Sırada ki Moda Haberi

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir?

CİLDİ YAŞLANDIRAN HATALAR NELERDİR? Kadınların en çok korktukları durum yaşlanma belirtileridir. Ellerde kırışıklık, saçlarda beyazlama ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir