Güncel Moda / Bakım / Varis Hastalığı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Varis Hastalığı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Modern dünyanın en sık rastlanan hastalığı varis, halk arasında deri altında oluşan toplardamar genişlemesi olarak bilinmektedir.Türkiye’nin önde gelen doktorları bu hastalığa yeterli önemin ve dikkatin gösterilmesi gerektiğinin üstünde durmaktadırlar.Vücut ve ruh sağlığımız açısından bu hastalığın zararlarına engel olmaya çalışmalıyız.

varis-hastalığı

Peki Varis Nasıl Oluşur ?

Özellikle bayanlar için ayakta fazla durmak, çalışma koşullarının genellikle ayakta olması, fazla kilolar ve genetik yatkınlık çoğu zaman bu hastalığın oluşma nedenlerinden bazılarıdır.Yaşam kalitesini düşüren varis, çoğu zaman halsizlik, aşırı ağrı ve bir süre sonra ayakların yukarı kaldırılması ile dinlenme isteği oluşturabilir.Dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise varis gözle görülür olmasa bile bu belirtiler gözlenebilir.Çare vakit kaybetmeden bir uzmana görünmektir.Eğer zamanında tedavi uygulanmaz ise vari ilerler kan pıhtıları bacakta birikmeye başlar, hatta renk değişimleri gözle görünür bir şekilde artar.

Hastalığın nedenlerinden olan toplardamar içerisindeki kapakçıkların aldığı hasar ve biriken kan dolayısıyla oluşan basınç farklı büyüklüklerde varisler oluşturabilir.Bilimsel çalışmalarca farklı türden bir çok varis var olmakla birlikte kabaca 3 tip varis vardır diyebiliriz.Bunlar büyük, orta boy, ve kılcal olarak birbirinden ayrılırlar.

Yazar; Arzu

Sırada ki Moda Haberi

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir?

CİLDİ YAŞLANDIRAN HATALAR NELERDİR? Kadınların en çok korktukları durum yaşlanma belirtileridir. Ellerde kırışıklık, saçlarda beyazlama ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir