Güncel Moda / Genel / UNUTKANLIĞA SON! HAFIZAMI NASIL GÜÇLENDİREBİLİRİM?

UNUTKANLIĞA SON! HAFIZAMI NASIL GÜÇLENDİREBİLİRİM?

Bu zamana kadar hafızası iyi olan insanlara hep imrenerek baktım. Hayır nasıl hiçbir şeyi unutmuyorsunuz? Veya bunu nereden hatırlıyorsun ya? Gibi sorularla bu insanları bunalttığım çok oldu. Ama sizlere de soruyorum.  Siz hangisisiniz ?

Unutkanlik-hangi-hastaliklarin-belirtisidir-14eb7d0932344aa4892f09a96d1592da

Bu konu başlığını detaylı bir şekilde araştırdım. Hafızayı güçlendirmek için birçok yol varmış aslında. Benim gibi olanlar! Size sesleniyorum. Aşağıda yazdıklarımı lütfen dikkatlice okuyun. Hepsini birlikte deneyeceğiz.

DOĞRU BESLENME İLE BU SORUNU ÇÖZEBİLİRİZ

Beyin sağlığımız ve hafızamızın kuvvetlenmesi için kan basıncı, uyku düzeni ve spor gibi etkenlerin yanı sıra yediğimiz besinlerin de önemli ölçüde etkili olduğunu biliyoruz. Hafıza için hangi besinleri yemeyi alışkanlık haline getirmeliyiz? Şimdi bu sorunun cevabını verelim bakalım;

Öncelikle sizlerinde bildiği gibi; Ceviz!

Kaliforniya Üniversitesi tarafından ceviz tüketimi konusunda şimdiye kadar yapılan en geniş araştırmalarına göre: Günde bir avuç ceviz hafızayı kuvvetlendiriyor sonucuna ulaşılmış. Ceviz tüketmeyi alışkanlık haline getirebiliriz değil mi?
s-0fa20a637438ec06255318f7f0f5c79847fcc7c8

YEŞİL SEBZELER

ispanak-suyu

Ispanak, roka ve maydanozdan bahsediyorum. Bu 3 sebze hafıza problemi konusunda birebir. Hayatımızın her yerinde kullanabiliriz :)

SÜT ÜRÜNLERİ

Süt ürünleri beyin gelişimi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Beyin için gerekli enerjiyi sağlar.  Ve hafızayı geliştirir.

BALIK HAYATTIR

alzheimer-riskini-azaltir,kj4F8RxpVkGo997W7vGYqgBalığın faydaları saymakla bitmez. Ama hafıza denildiğinde aklımıza ilk gelen besinlerden birisi balıktır. Balığın en önemli özelliği enerji verir ve zihin yorgunluğunu üzerinizden alır.
indir (1)

YABAN MERSİNİ, ÇİLEK VE BÖĞÜRTLEN

Vücudumuzu yaşlanma etkisine karşı koruyan kırmızı meyveler, hafızamızı güçlendirir.

 

Yazar; Bayza

Sırada ki Moda Haberi

hizli-ve-ofkeli-kaza-hasar-maliyeti-687x400

Hızlı Ve Öfkeli Serisinde Kullanılan Otomobillerin “Hasar Raporu” Açıklandı!

7 filmin toplamında 514 milyon dolar olarak açıklanan otomobil hasarlarının serinin son filmi ile 600 ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir