Güncel Moda / Bakım / Cilt Bakımı / SU GÜZELLEŞTİRİR

SU GÜZELLEŞTİRİR

dogru-cilt-bakimi   Su içmiyor musunuz?O halde size kötü bir haberim var.Güzelliğiniz tehlikede!! :)

Güzellik ve bakım ürünlerine verdiğimiz paranın haddi hesabı yok.Kremler, jeller, losyonlar, terapiler, güzellik merkezleri, bakım seansları vs vs… Size dünyanın en hesaplı ve en etkili bakım terapisinin ne olduğunu söyleleyim mi?SU!!!

Suyun  saymakla bitmeyen bilinen faydalarının yanında bilinmeyen bir çok faydası da var aslında. Biz kadınlar yüzde 50 sudan oluşuyoruz.Bunun ne kadar hayati bir değer olduğunun farkında mısınız bilmiyorum fakat biranönce farkına varmanız gerekiyor.Bu yazımda sizlere suyun güzellik üzerine etkisinden bahsetmek istiyorum.O halde hep beraber cildimizdeki problemlere göz atalım ve suyun bu problemleri nasıl çözdüğünü öğrenelim.

cilt-sagligi   1.Cildiniz Kuru Mu;

Cildinizin kurumasındaki temel sebep vücudunuzun ihtiyacı olan su miktarını karşılamıyor olmanız.Amerika Birleşik Devletleri’nde günde sekiz bardak su içilmesi tavsiye ediliyor. Daha sıcak iklimlerde ise daha fazla terleme nedeniyle daha çok su içilmesi öneriliyor.Fakat önerilen miktar ne olursa olsun bu tavsiyenin temelinde, fazladan su tüketmenin, cildi nemli tutacağı düşüncesi yatıyor. Yani suyun içeriden dışarı doğru etki eden bir nemlendirici işlevi gördüğü düşüncesi.Bol su tüketen ve tüketmeyen iki grup arasında yapılan bir araştırmada elde edilen sonuca göre su içen gruptaki bireylerin cildi diğer gruba göre daha pürüzsüz ve nemli çıktı.Su deriyi nemlemdirmekle beraber besler ve korur.Cildimiz genetik etmenlerin yanı sıra sigara içimi,güneşe uzun süre maruz kalma gibi etmenlerden dolayı zaten yeterince hasar alıyor. Çözümü kimyasallarda aramayın.Su için!

2.Cildiniz Cansız Mı;

Solmuş bir çiçek gördüğünüz zaman ilk işiniz onu canlandırmak için sulamak olacaktır.Cildinizi de çiçeğe benzetin.Su cildinizi canlandırır.”Yüzün solgun görünüyor” cümlesini son zamanlarda sık bir şekilde duyuyorsanız makyaj çantanıza koşmayın.Su için!

akne-ve-sivilce-tedavileri  3.Sivilcelerle başınız belada mı?

Vücudumuz gıdalar, içecekler ve hava yoluyla alınan toksinlerin atılmasını sağlayan bir sisteme sahiptir. Böbrekler ve bağırsaklar bu sistemde hayati bir rol oynar. Eğer bu organlarda toksinler aşırı derecede birikmeye başlarsa, vücut toksinlerin atılması için ciğerlere ve cilde yönelir. Toksinler, cilt gözeneklerinden atılmaya başladığında, eğer tıkalı gözenekleriniz varsa bloke olur ve bu bölgelerde iltihaplanmalar görülmeye başlar. Bunun sonucu olarak sivilceler daha sık oluşur. İşte bu noktada toksinlerin atılmasında böbrek ve bağırsaklara yardımcı olmak için yeterli miktarda su tüketilmesi önem taşır. Su ile birlikte toksinler daha kolay atılır ve cildimize fazla yük binmez. Ve en önemlisi sivilceler, vücutta ve ciltte yağ birikmesi sonucu artış gösterir. Bu yağ birikimi de, vücuda kendisini dengeleyecek miktarda su alınmaması nedeniyle gerçekleşir. Çözümü ilaçlarda aramayın.Su için!

 

Yazar; Bayza

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir