Güncel Moda / Bakım / Siyah Maske Nedir ? Siyah Maske Nasıl Kullanılır?

Siyah Maske Nedir ? Siyah Maske Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda aktarların önünde, eczanelerde ve çeşitli kozmetik mağazalarda  “Siyah maske bulunur” yazısını illa ki okumuşsunuzdur.  Özellikle kadınların rağbet ettiği siyah maske yöntemi, son dönemin en popüler ürünü haline geldi.

Pekala şimdi anlatmaya başlayalım. Nedir bu siyah maske? Ne işe yarar?

Binlerce yıldır toprağın altında kalan polifenollerin doğal yapısını bozmayacak şekilde işlenerek maske haline getirilmesiyle oluşuyor. Ve rengini tamamen doğal özütlerden alıyor.

Siyah-maske-nedir-Siyah-maskenin-faydalari-nelerdir-1486817456-18469921848Faydalarına gelecek olursak;
Bu maske siyah noktaları ve sivilceleri önlemektedir. Derinlemesine cilt  temizliği yapmaktadır. Nem dengesini sağlayarak vücuttaki kan dolaşımını artırır.  Cildi yeniler ve ciltte detoks etkisi yaratır. Ölü hücreleri yenilediği için cildi sıkılaştırır.

Aynı zamanda iltihap giderici özelliği de vardır.

Şimdi gelelim en önemli konuya. Son zamanların vazgeçilmezi olan bu ürünü nasıl kullanacağız?

Öncelikle maskeyi yüzünüze uygulamadan önce cildinizi iyice temizlemeniz gerekmektedir. Ardından göz ve dudak çevreniz açıkta kalacak şekilde yüzünüze uygulayın. Daha sonra 30 dakika kadar bekleyin ve yüzünüzü yıkayın. Fakat siyah maskenin hemen ardından makyaj yapılması tavsiye edilmiyor. Bu yöntemi haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

Bir farklı kullanımı  daha var bu maskenin.  O da soyulabilir siyah maske olarak karşımıza çıkıyor. Farklı olan çok bir şey yok aynı şekilde  yüzünüze uyguladıktan sonra, kuruduğundan emin olduğunuzda soymaya başlıyorsunuz. Evet bu biraz can acıtıyor. Siyah noktayı komple alıyor sanki. Dikkatli çekin ve kaşlarınıza dikkat edin. Aksi takdirde kaşınızı komple yok edebilirsiniz. Biz yaptık bağıra bağıra çekmiştik yüzümüzden. Tüm kılı tüyü almış gibi hafifletici bir his oluşturuyor. Fena da değil aslında. Tabi bu işin dalga boyutu. Siz o kısma dikkat edin. Benden tavsiye.

Biliyorum siyah noktalar ve sivilceler kadınından erkeğinden herkesin büyük problemi. Hatta cilt sorunu denildiğinde akla ilk gelen şey bu ikisi. Her türlü yöntemi denediniz ve başarılı olamadıysanız siyah maske size yardımcı olacaktır.

Daha iyi anlaşılması için aşağıya bir link bırakıyorum, umarım memnun kalırsınız :)

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir