Güncel Moda / Bakım / Cilt Bakımı / Sivilceler neden oluşur Sivilcelerin tedavisi Sivilcelerinizden Kurtulun

Sivilceler neden oluşur Sivilcelerin tedavisi Sivilcelerinizden Kurtulun

Sivilceler cilt sorunları arasında açık ara önde. Ve böyle de ilerleyecek sanırım. Yok mu bunun bir çözüm yolu? Aynalara doyasıya bakamıyor muyuz? Veya bir şeylerle kapatmak zorunda mıyız illaki yüzümüzü? Hepimiz bıktık bu durumdan. Google ‘da sivilcelere çözüm yolu diye hiç mi aratmadık? Tabi ki yaptık bunları.
Peki hiç kendi kendimize oturup düşündük mü bu şeyler neden oluşuyor?
Ergenlik dönemindeyseniz sivilcelerden korunmanın pek bir yolu yok gibi. Bu durum sizin dışarıdan yapacağınız müdahalelerle ilgili değil, yetişkinliğe geçişte yaşanan hormon düzensizlikleriyle alakalı bir durumdur. Çok kafaya takılmamasında fayda var. Çünkü zaten ergenlik dönemini atlattığınız zaman büyük oranda sivilceleriniz geçecektir. Hormon düzensizliği ergenlik dönemi dışında kadınlarda gebelik ve adet dönemlerinde de görüldüğü için bu dönemlerde de sivilcelerin oluşması normal.
Ve evet asıl konumuza geliyorum şimdi. Bu sivilceler nasıl geçer? Bitkisel yollarla bu mümkündür.
Şaşıracaksınız ama sirke iyi geliyor. Evet kokusu midemizi bulandırsa da bakterilerin temizlenmesi konusunda gerçekten etkili bir çözüm yoludur. 1 yemek kaşığı sirkeye 2 yemek kaşığı su ekleyin. Bu sirkeli suyu pamukla sivilcelere sürün ve kurumasını bekleyin (en az 10 dakika). Sora yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici sürün. Bu uygulamayı sivilceler geçene kadar her gün, gün içinde 4-5 kez tekrar edin etkili olacaktır.
Bir başka çözüm yolumuz da Aspirin‘dir.
Aspirin maskesi hem sivilcelerin daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur hem de sivilceler nedeniyle tahriş olan, kızaran cildi yatıştırır.
Sivilcelerinizden bir an önce kurtulun ve hepiniz çok güzelsiniz bunu unutmayın :)

Yazar; Bayza

Sırada ki Moda Haberi

indir

Siyah Maske Nedir ? Siyah Maske Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda aktarların önünde, eczanelerde ve çeşitli kozmetik mağazalarda  “Siyah maske bulunur” yazısını illa ki ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir