Güncel Moda / Bakım / Sivilce Maskeleri

Sivilce Maskeleri

Sivilce Maskeleri

Sivilceler yalnızca ergenlikte değil yaşantımızın her vaktinde çıkabiliyorlar. Bunun sebebini sivilcenin çıkış sebeplerinde bulabilirsiniz. Uzmanlar tarafından onay görmüş birtakım sivilce maskeleri ile yüzünüzde bulunan noktalardan kurtulabilirsiniz. İşte o maskelerden birkaçı.

Yaygın ve Etkili Maskeler

Limon – Yumurta Beyazı Maskesi

Limonun yağ çözücü özelliği bulunmaktadır. Yumurta beyazı ise bol miktarda protein içermektedir. Bu iki maddeden yapılacak bir maske var olan sivilcelerin giderilmesini, cildin temizlenerek sivilce çıkmasını önlenmesini sağlayacaktır.

Yumurta Beyazı – Kil Maskesi

Kil olarak beyaz kil kullanmalısınız. Beyaz kil ve yumurta beyazından oluşan bir maske yüzünüzdeki toksin maddelerini dışarıya atacak ve temizleyecektir. Bu sayede sivilce çıkmasını önlemiş olacaksınız.

Sivilce MaskeleriYulaf Ezmesi – Soğan Maskesi

Soğan, sivilce oluşumunda başrol oynayan kolojen maddesinin üretimini denetler ve kısıtlar. Yulaf ezmesi ise cildinizdeki gözeneklerin derinliklerine iner ve oraları havalandırır. Bu sayede yağ birikmez, sivilce oluşmaz.

Çilek – Krema Maskesi

Çilek meyvesi cildinizdeki gözenekleri açacak, derinizi havalandıracaktır. Kremada bulunan laktik asit ise akne sonrasında oluşan renk kaybını beyazlatmaya yardımcı olur. Hazırlarken karışıma yağsız krem peyiri katıp blendırdan geçirmenizde büyük fayda var.

Maske Sonrasında Ne Yapılmalı?

Bahsi geçen sivilce maskelerinin her biri için geçerli olmak üzere; maske bittikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkamayı unutmayın. Ayrıca kısa sürede etkili sonuç almak istiyorsanız maskeyi tarif edildiği şekilde tarif edildiği miktarda kullanmalısınız.

Yazar; Kübra

Sırada ki Moda Haberi

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir?

CİLDİ YAŞLANDIRAN HATALAR NELERDİR? Kadınların en çok korktukları durum yaşlanma belirtileridir. Ellerde kırışıklık, saçlarda beyazlama ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir