Güncel Moda / Kadına Dair / SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR? SAÇLARIMI DOĞAL YÖNTEMLERLE AÇMAK İSTİYORUM!

SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR? SAÇLARIMI DOĞAL YÖNTEMLERLE AÇMAK İSTİYORUM!

Biz kadınlar monotonluğu sevmiyoruz. Her şeyden çabuk sıkılıyoruz ve hemen değişikliğe itiyoruz  kendimizi.  Neden bahsediyorum hala anlayamadınız mı? Değişiklik kelimesi bizim için belki de saçtan ibaret genellikle. Saçımızı değiştirmeye bayılıyoruz adeta. Kestirmek, rengini değiştirmek bizi rahatlatıyor sanki. Tüm yükümüzü alıp götürüyormuş hissi veriyor. Sadece bu his bende yok değil mi?

SAÇLARIMIZA ZARAR VERMEDEN RENGİNDE NASIL BİR DEĞİŞİKLİK YAPABİLİRİZ?

Aslında saç rengimizi doğal yöntemlerle nasıl açabiliriz onu inceleyeceğiz birlikte. O zaman başlayalım. Öncelikle kendi denediğim bir yöntemi sizinle paylaşacağım. Bir ara kafama öyle takmıştım ki, “BOYA KULLANMAYACAĞIM AMA O SAÇ RENGİ AÇILACAK!” diye haykırıp duruyordum ortalıkta. Uzun araştırmalarım sonucunda zeytinyağı-bal-tarçın üçlüsünü denemeye karar verdim. Tarçının saç rengini açma gibi bir özelliği var zaten hepimiz biliyoruz bunu. Formüle gelince, yarım bardak bal , 3 kaşık tarçın ve yarım bardak zeytinyağını iyice karıştırdıktan sonra açılmasını istediğimiz bölgeye veya saçımızın tamamına sürüyoruz. Bu karışım saçlarımıza iyice işlemeli, dikkatli bir şekilde sürdükten sonra 30 dakika bekliyoruz. Ardından duruluyoruz. Karışımın görüntüsü pek güzel değil arkadaşlar ve “BEN BUNU NASIL DURULAYACAĞIM” diye endişe etmeyi. Yarım saat yıkamak zorunda kalıyorsunuz zaten. Her neyse bu karışımın saça tek bir zararı yok aksine faydası çok fazla. İlk uygulama da saçlarınız çok koyu ise bir iki ton açılıyor. Daha etkili bir sonuç için 2-3  gün aralıklarla saçlarında deneyin. Gözle görülür parlaklığı ve açıklığı sizi epey memnun edecektir.

tarcin

Bir başka formüle gelecek olursak, ürünümüz yine aynı. TARÇIN! Allah bu tarçını bir sütlacın üzerine serpiştirelim diye bir de saç rengimizi açalım diye yaratmış sanki. Thanks God!
Saç kreminizin içerisine bir miktar tarçın döküyorsunuz ve karıştırıyorsunuz. Saçlarınıza uyguladıktan sonra bir 10 saat kadar beklemesi gerekiyor. 10 saat kafanızda tarçınla gezemeyeceğiniz için bunu gece yapmanızda fayda var. Sabah uyandığınız da doğal bir ışıltıya kavuşacaksınız ve MUTLU SON!

BİR BAŞKA YÖNTEMDEN BAHSEDECEK OLURSAK, EN ETKİLİ DOĞAL YÖNTEMLER ARASINDA BAŞI ÇEKEN KARBONAT VE LİMON VAR, BAKALIM BU İKİSİNİ NASIL KULLANIYORUZ?

2 su bardak taze sıkılmış limon suyunu ve 1 paket karbonatı iyice karıştırıp tüm saçınıza uygulayın. Ardından 1 saat kadar Güneş’te durmanız gerekiyor. Aman dikkat başınıza Güneş geçmesin! Saçımı açacağım diye hastalanmayın. Kış mevsimindeyiz Güneş’i nereden bulalım diyorsanız da saç kurutma makinesi ile 10 dakika kadar kurutun.

 

 

 

Yazar; Bayza

Sırada ki Moda Haberi

b-11-1-2014-2605096698

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır?

Biz kadınlar her şeyi önemseme potansiyeline sahip canlılarız. Tabii ki bu değişkenlik gösterebilir. Ama hepimiz ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir