Güncel Moda / Genel / MÜZİK RUHUN GIDASI MIDIR YOKSA MÜZİK ZATEN RUHUMUZ MU?

MÜZİK RUHUN GIDASI MIDIR YOKSA MÜZİK ZATEN RUHUMUZ MU?

Tabii ki bu sorunun net bir cevabı yok. Ne müziği sadece ruhun gıdasıdır diye sınırlandırabiliriz ne de ruhumuzdur diyebiliriz. Bana göre müzik her şeydir. Bildiğim her şeydir. Mutlu muyum? Müzik aç. Mutsuz muyum? Müzik aç. Yürürken, yemek yerken aklınıza gelebilecek her şeyde. Hayatıma devam ederken arkada bir fon müziği mutlaka çalar. Bazen sevdiğim müziklerin tadını bile alabiliyorum. Lütfen sinestezi değilim, yanlış anlaşılmasın. Ve bu yüzden müzik dinlemeden yaşayabilen insanları anlayamıyorum.
muzik-ruh-halimizi-degistiriyor

Bunları yazarken arkadan”Sia- We Can Hurt Together” çalıyor ama birazdan Heijan’a bile geçebilirim. Ha bu arada Heijan ne diye soracak olursanız o da bir yaşam biçimi. Evet bu kısımda, “Müzik ruhun gıdası mıdır?” sorusunun net cevabı biraz gıda zehirlenmesi olarak algılanabilir bu adamın yaptığı müzikler için, o kısma çok takılmayın ama gerçekten istenildiğinde o bile dinlenebiliyor. Dinliyorum yani.Ruh bu. Özellikle de bir kız yurdunda yaşıyorsanız KUDURMAK MI İSTİYORSUNUZ SAVAŞALIM deyip yansın geceleri açtığımız çok oluyor. Ya durun bir dakika buraya nerden geldik? En son müzik ruhumuzdur falan diyorduk.

Her neyse, müzik dinleyin ya, üzgünseniz hiç öyle yok derbeder çilekeş bir hale bürünmeyeyim diye kapatmayın o acılı şarkıları. Onların da dinlenmesi lazım. Yeri gelsin bağırın GÜL DEĞİL,  KIR ÇİÇEĞİ DEĞİL KARDELEEEN diye. Ne güzel söylemiş Yıldız Tilbe. Kendinizi hissedin biraz. Neden kısıtlıyorsunuz? Niye üzülmemek için kendinizle savaşıyorsunuz ki? Tadın tüm duyguları. Mutluyken açın Athena. Bağırın KAFAMA GÖREE diye bağırın. Ruhunuzun bunlara da ihtiyacı var. Ve o kadar etkili bir şeydir ki, ruh halinizi anında etkiler. Kendi isteğinizle bunu başarabileceğinizi düşünüyor musunuz gerçekten? Siz farketmeseniz bile duygu değişimi için bire bir etkili bir yöntemdir, müzik.
muzik_ve_ruh

Ya eski insanlar müzikle tedavi yöntemini bulmuş daha bunu nasıl savunabilirim. Tabii ki o tedavi yöntemlerinden bahsetmeyeceğim zaten konumuzla da bir alakası yok. Sizinde hayatınızın bir fon müziği olsun ve o müziği hiçbir zaman kapatmayın.

Yazar; Bayza

Sırada ki Moda Haberi

hizli-ve-ofkeli-kaza-hasar-maliyeti-687x400

Hızlı Ve Öfkeli Serisinde Kullanılan Otomobillerin “Hasar Raporu” Açıklandı!

7 filmin toplamında 514 milyon dolar olarak açıklanan otomobil hasarlarının serinin son filmi ile 600 ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir