Güncel Moda / Genel / İnterRail Nedir? İnterRail Hakkında Her Şey!

İnterRail Nedir? İnterRail Hakkında Her Şey!

20140705-231559-83759593

İnterRail sezonu yaklaşıyor. Yeni yerler, yeni kültürler, yeni yüzler, sayısız seyahat hepsi bir biletin içinde saklı. Yalnız sayısız seyahat derken, İnterRail bir seyahat türü değildir. Seyahat şeklidir. İnterRail yapmak yerine uçakla gideyim, otobüsle gideyim gibi kafanızda kıyas yapabileceğiniz bir gezi değildir. Bu düşünce seyahat yapmaya dahil. İnterRail’e değil.
interrail_1

Nedir bu İnterRail?

İnterRail Pass, TCDD garlarından kolaylıkla alabileceğiniz Avrupa’yı çok ucuz bir şekilde gezmenizi sağlayan biletin adıdır. Her yaşta bu bileti alabilirsiniz. 26 yaşından sonra biraz fiyatı artıyor sadece.  Yalnız bu biletin birçok çeşidi vardır. Planınızı önce yapın ve biletinizin süresini ona göre belirleyin. Bu bileti, İstanbul’daki “Aylık akbil”  in “Avrupa Tren Bileti” versiyonu şeklinde düşünebilirsiniz.


Hangi ülkelerde geçerlidir?
Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan,Hollanda, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Karadağ, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya Cumhuriyeti, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye ve Yunanistan’da geçerlidir.oguzhangursoy_140577272484


İnterRail’e başvurmak için ne gereklidir?

Pasaport olması şarttır. Bir de Schengen vizeniz olursa, Schengen isteyen ülkelere kolayca girebilme olanağına sahipsiniz. Bu arada Schengen’e üye ülkelerden bahsedecek olursak, Almanya, Avusturya, Belçika,Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç,İsviçre, İtalya, İzlanda, Lüksemburg, Norveç, Portekiz,Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan,Letonya, Litvanya, Malta, Polonya, Slovakya ve Slovenya üyedir.

ÇANTA AĞIRLIĞINIZA DİKKAT EDİN 

İnterRail yolculuklarında genellikle tren yolculuğu dışında sürekli yürüyeceğiniz için hem sağlığınız için 1132-Interrail_Life_Venice_Morning_by_DharmaBum85hem de rahatlık bakımından, çantanıza fazla eşya yüklemeyin.

BİLETİNİZİ KAYBETMEYİN 

Eğer internet üzerinden € 11′ luk bir fark ücreti ödemeyip, biletinizi sigortalatmadıysanız biletinize sahip çıkın. Çünkü bunun telafisi yok. Bir daha İnterRail bileti almanız gerekecektir.

 

 

FİYATLAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN  TIKLAYINIZ :)

 

 

 

Yazar; Bayza

Sırada ki Moda Haberi

hizli-ve-ofkeli-kaza-hasar-maliyeti-687x400

Hızlı Ve Öfkeli Serisinde Kullanılan Otomobillerin “Hasar Raporu” Açıklandı!

7 filmin toplamında 514 milyon dolar olarak açıklanan otomobil hasarlarının serinin son filmi ile 600 ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir