Güncel Moda / Bakım / İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır?

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır?

Biz kadınlar her şeyi önemseme potansiyeline sahip canlılarız. Tabii ki bu değişkenlik gösterebilir. Ama hepimiz tek bir noktada buluşuyoruz. SAÇLARIMIZDA!

Kim dolgun, hacimli ve parlak görünümlü bir saça sahip olmak istemez ki?

Hair

Kendinizi güzel hissettiğiniz gün sizin için yaşanmış bir gündür. Bundan yola çıkacak olursak, saçlarınızın görünümü sizi kendinize getirecektir. Peki saçlarınız istediğiniz gibi değil mi? İnce telli ve güçsüz mü duruyor? Dert etmeyin, hepsine bir çözüm var. Sadece biraz dikkat etmeniz gerekiyor. O zaman hemen anlatmaya başlayalım!

Saçlarınızın incelmesi sizin için büyük bir sorun teşkil ediyor biliyorum. Bunun birçok sebebi olabilir. Örneğin; genetik ve psikolojik faktörler olarak sıralayabiliriz. Tabii ki yetersiz beslenme ve sağlıksız beslenme de en önemli faktörler arasındadır.
sac-tellerini-aninda-kalinlastiran-2-tarif1

SAÇI BESLEYEN BİRÇOK MADDE VARDIR

Bu maddelerin eksikliğinde saçlarınızda incelme görülebilir.  Özellikle dikkat etmemiz gerekenler; Keratin, B7 vitamini, Çinko, Magnezyum, B5 vitamini gibi maddelerin eksikliğidir. Bunların eksilmesi halinde saçlarınızda seyrelme, dökülme ve cansızlaşma sorunları ortaya çıkar.

PEKİ İNCE TELLİ SAÇLAR NASIL KALINLAŞIR?

Aslında bu sorunun cevabını her kozmetik reyonunda bulabilirsiniz. Belki de bulduğunuzu sanırsınız. Çünkü bu sorunu çözmek için milyonlarca ürün geliştirilmiştir. Ama hangisinin saçlarınızda olumlu bir etki bırakacağını bilemeyiz. Bu yüzden biz kimyasaldan uzak, doğal yöntemlere yakın duralım. Peki nedir bu doğal yöntemler?

SAÇLARINIZI DÜZENLİ YIKAYIN

İnce telli saç tipine sahipseniz, saçlarınızı temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Bu yüzden sık sık yıkamanız gerekiyor. Ve lütfen şampuanınızı iyi seçin!

SAÇLARINIZI DÜZENLİ OLARAK FIRÇALAYIN VE NEMLENDİRİN

Fırçanın yumuşak uçlu olmasına özen gösterin.

indir

SAÇLARINIZA MASAJ YAPIN

Saçlarınıza masaj yaparak, hem saçlarınızı güçlendirmiş hemde saç köklerini harekete geçirmiş olursunuz. Masaj kısmında doğal yağlar kullanmanızda fayda var. Sizin için daha etkili olacaktır. Örneklerimizi daha da artıracak olursak, yumurta akını öne sürebiliriz. Yumurta akı ve süzme balını karıştırarak saçlarınıza masaj yapabilirsiniz.

Herkesin bildiği bir yöntem daha var onu da söylemeden edemeyeceğim. Zeytinyağı!

Evet en bilindiği bu bence ve genel kurtarıcımız olarak kolaylıkla nitelendirebilirim. Haftada 1 veya 2 kez saç diplerinize uygulayın. İşinize yarayacaktır.
Saç-Durulama

 

 

Yazar; Bayza

Sırada ki Moda Haberi

ayva çekirdeği maskesi

Ayva Çekirdeği Maskesi

Merhabalar , Bugün sizlere kendimin de sıklıkla kullandığım ayva çekirdeği maskesinden bahsedicem .  Önce kısaca ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir