Güncel Moda / Bakım / Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt bakımları için kullanılabilecek pek çok farklı bitkisel öz ve içerik bulunurken, akıllara, elma sirkesi ile cilt bakımı nasıl yapılır soruları geliyor. Son zamanlarda sirkenin cilt üzerinde etkileri araştırılırken, bayanlar üzerinde verdiği olumlu etkileri de, kullanımını yaygın bir hale getiriyor.

Kullanım nasıl gerçekleşir?

Aslında bahsettiğimiz cilt bakım seçeneği olan bu yöntem, oldukça kolay uygulanmaktadır. Yine diğer kürler gibi, şu şekilde uygulayarak, kendinize ve cildinize destek verebilirsiniz.

Bir su dolu kaba, sirke ekleyerek karışım hazırlayabilirsiniz. Böylelikle sivilce sorunları olan bireyler, bir pamuk yardımı ile bu sirkeli suyu yüzlerine uygulayabilirler. Tam olarak her bölgeye uyguladığınız bu karışım, ortalama olarak 10 dakika cildinizde kalarak temizlenmesi gerekiyor. Sirke kokusunu sevmeyenler için, kısa kısa süreler ile tutulabilir. Her ne kadar sürekli 10 dakika kadar etkili olmasa da, yine de bu konuda yardımcı olacağı biliniyor. 1 litre suya 1 kaşık sirke yeterli olacaktır.

Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl YapılırCilt sıkılaştırması

Eğer ki sadece yüzünüz değil de, tüm cildinize uygulamak istiyorsanız, bir küvet dolusu suya 250 ml sirke ekleyerek, sirkeli su hazırlayabilirsiniz. Bu su içerisine 15 dakika girerek, elma sirkesi ile cilt bakımı nasıl yapılır gibi sorularına cevap olmak üzere, masaj yolu ile vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Böylelikle, cildiniz hem daha sıkı hem de temizlenmiş olarak sizlere sunulacaktır.  Saçlarınızda da olumlu sonuçlar verebilse de, cilt uzmanları ile görüşmekte her zaman fayda var.

Yazar; Kübra

Sırada ki Moda Haberi

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir?

CİLDİ YAŞLANDIRAN HATALAR NELERDİR? Kadınların en çok korktukları durum yaşlanma belirtileridir. Ellerde kırışıklık, saçlarda beyazlama ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir