Güncel Moda / Bakım / Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Bayanların her gece, daha sağlıklı bir cilt için yaptıkları işlemler, yüz maskeleri kapsamında desteklerini sunuyor. Yağdan arındırmak, kuru ciltleri nemlendirmek, kırışıklıklar ya da sarkmalara karşı pek çok farklı yüz maskesi yapılırken, doğal yüz maskesi nasıl yapılır gibi sorularınıza, bir kaç öneri ile yardımcı olacağız.

Bal, badem karşımı

Yüzünüzün yenilenebilmesi, canlanması ve ölü derilerin de soyulması için, bal ve toz haline getirilmiş badem sizlere yardımcı olabilecektir. Bu karışım sağlandıktan sonra, içerisine de biraz limon suyu ekleyerek, dairsel şekilde yüzünüze uygulayınız. Yaklaşık olarak 15 dakika yüzünüzde bekleterek, ılık su ile yıkayarak, maskenizi en iyi şekilde uygulamış olacaksınız.

Doğal Yüz Maske ÖnerisiYulaf maskesi

En doğal maskeler arasında sayılabilir. Cildiniz de yumuşaklık hissedebilmek için, yarım fincan yulaf iyice ezilmelidir. Bal, süt, sardunya çiçeği, papatya yağı karışımı ile bu kürü hazırlayabilirsiniz. İyice karıştırdıktan sonra, dairesel hareketler ile yüzünüze uygulayarak, yine 15 dakika bekledikten sonra temizleyebilirsiniz. Bazı yasal olmayan sebeplerden dolayı, kişiden kişiye bu içerik farklı miktarlarda olurken, tam olarak miktar vermek uygun olmayacaktır. Cilt uzmanınız ile görüşebilir ya da kendinize uygun bir kür oluşturabilirsiniz.

Nemlendirici maskeler

Daha  çok kuru ciltler için tercih edilen doğal yüz maskesi nasıl yapılır kapsamında nemlendirici etkiler, meyveler ile verilebilmektedir. Mesela soyulmuş bir muzu, yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. Daha sonra da soğuk su ile kan akışınızı hızlandırarak, rahatlık hissedebilirsiniz.

Yazar; Kübra

Sırada ki Moda Haberi

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir?

CİLDİ YAŞLANDIRAN HATALAR NELERDİR? Kadınların en çok korktukları durum yaşlanma belirtileridir. Ellerde kırışıklık, saçlarda beyazlama ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir