Güncel Moda / Bakım / Saç Bakımı / Doğal Yöntemlerle Saçlarımı Nasıl Uzatabilirim?

Doğal Yöntemlerle Saçlarımı Nasıl Uzatabilirim?

Güzellik bir bütündür. Güzel bir yüz, güzel bir cilt ve en önemlisi güzel saçlar. Bu üç unsurdan, ele alacağımız konu saçlar!

ruyada-uzun-sacli-kadin-gormek

Saç, bir kadının en önemli aksesuarlarından biridir. Kimi kadınlar kısa saç severken, kimi kadınlar da uzun saçlarına aşıktır. Bir de senelerce uzun saça sahip olmuş ardından aniden “saçlarını omuzlarına kadar kestirme” fikrine kapılıp, bir anda saçlarına kıymış ama sonrasında “ESKİ SAÇLARIMA TEKRAR DÖNMEK İSTİYORUM” moduna geçmiş kadın tipi vardır. Şimdi bu kadınlarımızı ele alıyoruz ve eski saçlarına çabuk dönmelerini sağlayacak, içlerini rahatlatacak yöntemleri söylüyoruz. Bu dönemi çabuk atlatmanızı sağlayacak bilgiler aşağıda. Şimdi çıkın o moddan!

falda-uzun-saçlı-kız-görmek

YUMURTA AKINI DENEDİNİZ Mİ? 

yumurta beyazı1

Saçlarımızı uzatmak için ilk doğal yöntemimiz hepimizin evinde  bulunan yumurta akı. Yumurta akını saçınıza güzelce sürdükten sonra, streç filmle sardığınız saçlarınızı birkaç saat bu şekilde bekletiyorsunuz. Daha sonra saçlarınızı yıkayınız. Bu yöntem sayesinde hem saçlarınız daha hızlı uzayacak hem de 10 kat daha güçlü saçlara sahip olacaksınız.

YAĞ KARIŞIMLI KÜRs-c68703fb964db0c60e9fcca120e30fd524e61d3b

Aktarlardan uygun fiyatlara  satın alabileceğiz birkaç yağ ile oluşturulan bu yağ saçlarınıza çok iyi gelecektir. Üçer damla biberiye yağı, jojoba yağı ve lavanta yağına, ikişer damla kekik ağacı yağı ve sedir ağacı yağını karıştırıyorsunuz. Oluşan yağ karışımını kısık ateşte ısıtıp, saç diplerinize masaj yapın.

PATATES SUYU- BAL – YUMURTA SARISI
patates-suyu-kilo-vermek

Saçlarınızı hızlı uzatacak bir diğer tavsiyemiz ise evinizde bulabileceğiniz malzemelerden oluşan bir maske tarifi. Haşlanmış patatesin suyu, bal ve yumurta sarısını karıştırarak maskeyi saç diplerinizden aşağıya doğru uygulamalısınız.

ALOE VERA MASKESİ

Aloe-vera

Sizlerinde bildiği gibi aloe vera birçok bakım ürününde kullanılmaktadır. Daha çok cilt ürünlerinde karşımıza çıkan bu bakım ürününü saçlarınızı uzatmak için de kullanabilirsiniz. Yarım tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 fincan aloe verayı güzelce karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra bir 30 dakika kadar bekleyin ve ardından durulayın.

 

 

 

 

Yazar; Bayza

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir