Güncel Moda / Genel / DAĞINIKLIK BİR YERDEN SONRA MUTLULUK ASLINDA!

DAĞINIKLIK BİR YERDEN SONRA MUTLULUK ASLINDA!

DAĞINIĞIM VE MUTLUYUM 

Şimdi sizlere biraz dağınık insanlar hakkında bilgiler vereceğim. Bu bilgiler doğrultusunda da o eleştirilmekten bıktığınız huyunuza şükredeceksiniz!

İSVİÇRELİ BİLİM ADAMLARI BOŞUNA DEMİYOR 

“Dağınık insanların zihni bulanık değildir, aksine daha berraktır.”

Söze odaklanalım şimdi hep birlikte. Öncelikle çevrenize bir dikkat edin. Mutlaka dağınık insanlara denk gelmişsinizdir. Her yerde varlar. Varız ve hayata bu şekilde tutunmaya çalışıyoruz. Eğer yoksa da o kişi sizsinizdir zaten. Her neyse eğer o kişi sizseniz biraz sizi sevindireceğim!

Bir kere sizin kafanız rahat ya. Her türlü o zihin açık zaten. Kolay kolay da her şeyi takmazsınız. Hayat size güzel!
thumbnail_481163

 

Yapılan araştırmalara göre, dağınıklık ile yaratıcılık arasında ince bir çizgi falan yok. Direk yaratıcılık demek. Aynı orantıda olduğu ortaya konuldu. Ve sizin beyniniz farklı çalışıyormuş. Bende hep diyordum zaten benim kafam farklı çalışıyor ama neden diye, meğer bu yüzdenmiş :).

Sıradan insanlar grup normlarından sürekli etkilendikleri için masalarını düzenli tutmaya çalışırlar. Fakat yaratıcı insanlar kendi kurallarını belirlerler ve kafasındaki masa düzenini oluşturur. Dışarıdan bakıldığında “Bu masayla kim savaştı?” diye düşündürtse de, bu durum bizim düşünmemizi sağlıyor. Ve bir bakıma o düzen bizim zihnimizi yansıtıyor. Görmek istediğimiz obje orada olmuş oluyor ve beynimizle dağınıklığımızı birleştirip ortaya çok güzel sonuçlar çıkartabiliyoruz. Bu durum sadece bu sözden ibaret değil tabii ki!

16

“Masalar beynimizin içini yansıtıyorsa, masamızın üstü boşsa ne düşünmemizi bekliyorsunuz?” demiş Albert Einstein. Bu psikolojik bulguyu zamanında özetlemiş artık ne diyelim. DAĞINIKLIĞA DEVAM!

AYRICA KENDİNİZLE GURUR DUYUN

Diğer insanlardan daha çok hoşgörülüsünüz. Düzenli ve ‘normal’ insanların eleştirilerine maruz kaldığınız için çok laf yediniz genelde biliyorum. Bu durum sizi zaman zaman üzse de size çok şey kattı. Örnek verecek olursak empati duygunuz mesela. Siz farkında olmasanız bile fazlasıyla gelişti.  O insanlara artık teşekkür edebilirsiniz.

daginik-insanlarin-daha-zeki-olmasi_315033

VE BİR ŞEY DAHA; 

Öyle her şeye sinirlenmez bu insanlar. Küçük ayrıntıların onların hayatlarında bir yeri yok. Bu yüzden öyle küçük şeylere takılıp kendilerini üzmezler. Bu yüzden hep daha mutludur.

Yazar; Bayza

Sırada ki Moda Haberi

hizli-ve-ofkeli-kaza-hasar-maliyeti-687x400

Hızlı Ve Öfkeli Serisinde Kullanılan Otomobillerin “Hasar Raporu” Açıklandı!

7 filmin toplamında 514 milyon dolar olarak açıklanan otomobil hasarlarının serinin son filmi ile 600 ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir