Güncel Moda / Bakım / Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir?

Cildi Yaşlandıran Hatalar Nelerdir?

CİLDİ YAŞLANDIRAN HATALAR NELERDİR?

Kadınların en çok korktukları durum yaşlanma belirtileridir. Ellerde kırışıklık, saçlarda beyazlama ve ciltteki kırışıklıklar, lekelenmeler. Bu durumu düzeltmek cildin sağlıklı genç görünümüne tekrar kavuşmak için yüzlerce kozmetik ürün kullanılıyor.

Fakat göz alıcı markaların reklam panolarında yazan ‘’ %50 ye kadar kırışıklıkları yok eder’’  kandırmacalarını bir kenara bırakıp günlük hayatta yapmış olduğumuz ve farkında olmadığımız hataları en aza indirgerseniz sonuçları olumlu olacaktır.  Şimdi birlikte cildi yaşlandıran hatalar nelerdir? Birlikte inceleyelim.

Herkesin cilt tipi ve uygulaması gereken yöntemler farklıdır. Cilt tipinizi tanıyarak uygun yöntemi uygulamanız gerekmektedir. İlk olarak günlük hayatta yaptığımız hataları inceleyelim. Yaz aylarında kadınların en vazgeçemediği şeylerden biridir bronz bir tene sahip olmak ve bunun için saatlerce güneşin altında beklemek.

Bu durum cildiniz için yapılan en büyük hatalardan biridir. Nedeni uzun bir süre güneş ışınlarına maruz kalmış bir cilt yıpranmaya ve deri katmanlarında bulunan ‘’elastin’’ adı verilen cildin esnekliğini kazandıran liflerin zarar görmesine sebep olur ve yerçekimine yenik düşerek cilt sarkmaya başlar.

Ayrıca uzun bir süre güneş ışınlarına maruz kalan ciltlerde kimi bölgelerde kahverengi kimi bölgelerde gri lekeler oluşmaya başlar. Bu lekeler güneşin sebep olduğu güneş lekesi ya da yaşlılık lekeleri diye bilinir. Güneşin bu zararlı etkenlerinden korunmak için özellikle yaz ayları için güneş ışınlarının en dik geldiği saatlerde yani öğle vaktinde güneşe çıkılmamalıdır.

Yazar; Kübra

Sırada ki Moda Haberi

Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Cilt bakımları için kullanılabilecek pek çok farklı bitkisel ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir