Güncel Moda / Moda / Gelinlik Modelleri / Balık Gelinlik Modeli Nedir? Nasıl Olmalıdır

Balık Gelinlik Modeli Nedir? Nasıl Olmalıdır

Balık gelinlik modelleri genelde dize kadar dar devam eden ve dizden ibaren açılan prenses’de olabilir daha düz geçişlide olabilir.

Mankenimizin üstünde olan düz geçişli bir model örneğidir. Ama dize kadar dar gelip prenses modellerde olduğu gibi açılada bilir.

Balık modeli seçerken vucut hatlarının çok büyük önemi var öncelikle gelinlerin bunu bilmesi gereklidir. Bacak boyu , basenle omuz orantısı gibi kriterlerin göz önünde bulundurulması gereklidir.

Ancak balık modellerin özellikle etek açısından çok fazla seçeneği vardır. Üst kısmında daltellerinde kullanıldığı bu modelde çok fazla işlemeli kuşak modelide kullanılmıştır. Etek kısmında kabarık etekler kullanabilirsiniz. Elma dilimi dediğimiz eteği bölebilirsiniz. Balık gelinlik modellerinde sırt ve kol detaylarının çok sık kullandığı gözlenmiştir.

Sırtlarında V detayları yada komple tül detaylar kullanılmaktadır.

Balık gelinlik modelinin en önemli özelliği vucut hatlarını ortaya çıkarmasıdır. Vucut hatlarınızın balık modele uygun olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Genellikle kum saati en makbul görünen vucut hat şeklidir.

Örnek Fotoğraflar :

göğüs-dekolteli-2016-Sonbahar-Gelinlik-Modelleri

sirt-dekolteli-gelinlik-modelleri

 

Yazar; Yasemin

Elimden geldiğince blog yazarlığı yapmaya çalışıyorum genelde guncel moda konusunda yazmazdak hoşlandığım için bu siteyi tercih ettim dilerim konularımı okur yorum yaparsınız. Belki sizde benim gibi yazar olursunuz. Özgün yazılar , makeleler hazırlayan hevesli yazarları bu site kadar destekleyen başka bir site daha önce görmemiştim iletişim bölümünden yazmanızı tavsiye ederim. :)

Sırada ki Moda Haberi

2016 gelinlik modelleri

Son çıkan gelinlik modelleri

Yeni Çıkan Gelinlik Modelleri 1 . Gelinlik Modeli ; Gögüs boyu tüllerle kapalı kollara kadar ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir