Güncel Moda / Genel / ADİDAS’IN 3D YAZICILARLA ÜRETİLMİŞ İLK AYAKKABILARI: FUTURECRAFT 4D!

ADİDAS’IN 3D YAZICILARLA ÜRETİLMİŞ İLK AYAKKABILARI: FUTURECRAFT 4D!

Adidas geçen sene bir ilke imza attı. Okyanus atıklarını kullanarak 3D yazıcılarla çevre dostu bir ayakkabı üretmişti. Fakat bu prototip olarak tanıtıldı. Şirket tabii ki bununla yetinmedi  ve çıtayı yükselterek, 3D Futurecraft 4D adlı 3D ayakkabılarını satışa sunmaya karar verdi.

adidas-materialise-to-present-futurecraft-3d-printed-sneaker-the-future-of-running-shoes-22

 

Silikon Vadisi içerisinde faaliyet gösteren ve 3 boyutlu baskı teknolojileri konusunda uzmanlaşan Carbon, Alman spor giyim markası olan Adidas ile iş birliği yapıp ilk etapta 300 çift Futurecraft 4D model ayakkabı üretti.

Ayakkabının yapı maddelerine gelecek olursak:
Bu ayakkabı tamamen sıvıdan üretilmiştir. Orta tabanı sıvı polimer reçinesinden yapılmıştır. Ve bu reçine ışığa duyarlıdır. Bu yüzden ultraviyole ışınlar kullanılarak belirli bir şekle sabitlendi. Bu “baskılama sistemi” olarak adlandırdığımız sistem diğer makinelerden daha fazla özelleştirme yapabilmek için ışığın tam olarak nereye çarpacağını kontrol edebiliyor. Bunun içinde hassas bir projektör kullanılıyor.

GELENEKSEL MODELLERİNDEN ÇOK SAĞLAM VE ESNEK MADDELERLE ÇALIŞAN ŞİRKET, 2018 BİTENE KADAR 100.000 FUTURECRAFT 4D  ÜRETMEYİ HEDEFLİYOR…

 

 

 

Yazar; Bayza

Sırada ki Moda Haberi

unlulerin-gercek-meslekleri

Ünlülerin Eski Meslekleri: Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

  MUAZZEZ ERSOY  “Tezgahtar”   FERHAT GÖÇER         “Cerrah” CEM YILMAZ “Karikatüristlik” ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir